aplikacja

Aplikacja „Iskry Niepodległej” została nominowana do Mobile Trends Awards

Aplikacja „Iskry Niepodległej” została nominowana do Mobile Trends Awards, który od 12 lat nagradza najwybitniejsze osiągnięcia w branży mobilnej. Przez lata konkurs stał się synonimem prestiżu, wyróżniając firmy i instytucje, które z sukcesem implementują mobilne technologie w swoich projektach.

Biuro „Niepodległa” z aplikacją „Iskry Niepodległej” znalazło się w prestiżowym gronie nominowanych, które powalczy o statuetkę w kategorii „Czas wolny/Rozrywka”. O przyznaniu nagrody decydują Kapituła Konkursowa i Internauci. Liczymy na Państwa głosy na platformie mobiletrendsawards.pl! Głosować można od 13 do 22 lutego 2024 r.

 

unnamed3

Nominowana w konkursie aplikacja to część większego projektu „Iskry Niepodległej”. Mobilny spektakl podróżuje po Polsce w 2 specjalnie zbudowanych naczepach ekspozycyjnych. W 2023 roku miały one aż 130 przystanków i ponad 63 tys. widzów. Ekspozycja prezentuje fakty i historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ powstał dzięki współpracy Biura „Niepodległa” i polskich producentów z różnych branż. Podczas wypracowywania formuły mobilnego spektaklu zaprojektowano nowoczesne narzędzia (m.in. mobilny ekran transparentny), które łączą funkcjonalność z atrakcyjnym designem przestrzeni. Narratorem prowadzącym odbiorców przez opowieść o polskich dokonaniach jest cyfrowy byt, a część grafik zostało stworzonych z pomocą sztucznej inteligencji. Widowisku multimedialnemu towarzyszy wybór kilku cennych eksponatów takich jak order Orła Białego i order wojenny Virtuti Militari czy kamizelka kuloodporna zaprojektowana przez J. Szczepanika Aplikacja umila czas w oczekiwaniu na spektakl  i stanowi dodatkowy komponent edukacyjny do projektu. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz AppStore.

 

unnamed4

W aplikacji „Iskry Niepodległej” z rozszerzoną rzeczywistością można znaleźć ponad 100 biogramów wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat – od ojców niepodległości po współczesnych sportowców i odkrywców. Jednak najwięcej frajdy, zarówno młodszym jak i starszym, sprawić mogą efekty AR. Poprzez zaanimowane atrybuty bohaterów (np. biegające dinozaury, lecący myśliwiec, igloo) zapraszają do poznawania 10 wyjątkowych postaci.

Aby skorzystać z efektu Augmented Reality należy znajdować się przy naczepie ISKRY NIEPODLEGŁEJ lub posiadać specjalnie przygotowany bilet. Osoby czekające na wejście do naczep, po ściągnięciu aplikacji na telefon i jej odpaleniu powinny nakierować aparat na boczną ścianę okleiny i poczekać aż uruchomią się efekty AR. W warunkach domowych, zamiast na naczepę, aparat należy skierować wygenerowany bilet dostępny pod linkiem: https://niepodlegla.gov.pl/bilet-iskry-niepodleglej/.

 

unnamed

Zachęcamy do wsparcia naszego projektu!