niepodległa miejsce spotkań

"Niepodległa. Miejsce spotkań" zaprasza do świętowania 11 listopada

Biuro „Niepodległa” zaprasza na radosne i twórcze obchody Narodowego Święta Niepodległości w pawilonie kulturalnym Niepodległa. Miejsce Spotkań w Łazienkach Królewskich przy Al. Ujazdowskich 4 w Warszawie.

Program:

11 listopada 2023 r.

godz. 10:30

Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera. Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych m.in. "O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani,” czy „My, pierwsza brygada”.

godz. 12:00

Wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji "Niepodległa do hymnu".

godz. 14:00

Spektakl dla dzieci pn. „Jak brzmiała muzyka przedwojennej Polski”?. Artyści zabiorą dzieci w muzyczną podróż do dwudziestolecia międzywojennego, gdzie radość z odzyskanej niepodległości przejawiała się także w melodiach granych przez wielkie orkiestry jak i podwórkowe kapele. Charakterystyczne instrumenty, stroje nawiązujące do epoki, a także liczne atrybuty pomogą małym uczestnikom wczuć się w nastrój tamtych czasów. Spektakl wystawi Teatr Mozaika.

Warsztaty Nordic Walking dla seniorek i seniorów w specjalnej odsłonie. W ich trakcie zostanie wykonane wspólne zdjęcie z polską flagą.

 

12 listopada 2023 r.

godz. 11:00 i 12:30

Warsztaty dla dzieci poświęcone symbolom narodowym. Dzieci poznają historię Święta Niepodległości oraz znaczenie polskich symboli narodowych. W części praktycznej uczestnicy własnoręcznie ozdobią ekologiczne torby.

godz. 17:00

Koncert Jan Emil Młynarski & Brass Federacja. Na koncercie zostaną zaprezentowane piosenki z najnowszej płyty artysty która zawiera nieznane dzisiaj przedwojenne utwory w nowych aranżacjach.

Pytania i informacje -  miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl

***

Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzeń jest Biuro „Niepodległa”.