photo insta Obszar roboczy 1 (002)

"Kantata dla Aniołów" - koncert w ramach obchodów beatyfikacji Rodziny Ulmów

We współpracy ze środowiskami żydowskimi, Biuro „Niepodległa” jest głównym organizatorem koncertu plenerowego „Kantata dla Aniołów” będący hołdem dla Polaków ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej.

To koncert poświęcony beatyfikowanej rodzinie Ulmów, która 24 marca 1944 r. w okupowanej przez Niemców 4,5 tysięcznej Markowej na Podkarpaciu, za udzielanie pomocy Żydom została rozstrzelana. Beatyfikacja Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich sześciorga dzieci i nienarodzonego dziecka odbędzie się 10 września w Markowej. W tak wyjątkowym roku -  w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim - kiedy żyją jeszcze świadkowie tamtych wydarzeń, chcemy w szczególny sposób opowiedzieć te wciąż mało znane i ważne historie podkreśla Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura „Niepodległa”.

Widowisko to muzyczna opowieść o społeczności żydowskiej, wspólnej historii sięgającej 1000 lat, tak brutalnie przerwanej niemiecką okupacją i wprowadzonym nazistowskim terrorem. Na wydarzenie zaproszeni zostali m.in członkowie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz ich rodzin, dzieci i rodziny Zawołanych Po Imieniu, Dzieci Holocaustu i członkowie społeczności żydowskiej.

W koncercie udział wezmą  m.in.: Kayah, Kuba Badach, Organek, Siostry Melosik, Symcha Keller, Monika Chrząstowska, Dariusz Malejonek, Iza Rzeszowska, Gang Tango pod przewodnictwem Sebastiana Wypycha, a także muzycy z zespołu Darka „Malejo” Malejonka. Dopełnieniem przesłania koncertu będą animacje z archiwalnymi zdjęciami i filmami opowiadającymi o historii Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz polskich Żydów.

***

Koncert odbędzie się we czwartek 7 września 2023 r. o g. 19.00 na Placu Grzybowskim w Warszawie. Zapraszamy!

Wstęp bezpłatny.

 

 

 

Koncert „Kantata dla Aniołów” jest jednym z wielu wydarzeń, które organizuje Biuro „Niepodległa” w ramach obchodów beatyfikacji Rodziny Ulmów. Więcej informacji na stronie www.niepodlegla.gov.pl

 

 

 

Akredytacje dla mediów do 6 września 2023 r. do g. 15.00 na adres wlabuda@niepodlegla.gov.pl