niepodlegla - mojaflaga.png

Każdy może się przyłączyć 2 maja do akcji #mojaflaga

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy.

Dzień Flagi jest dobrym momentem do przypomnienia, że dopiero od 2004 roku lat Polacy mają możliwość wywieszania biało-czerwonej przy okazji każdej ważnej uroczystości czy rocznicy, a nie tylko podczas oficjalnych świąt. W tym roku mija 18. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi.

Spot towarzyszący akcji #mojaflaga - https://youtu.be/6yrUdTBOII4 

Akcji #mojaflaga towarzyszy w tym roku kampania społeczna Biura Programu „Niepodległa” zachęcająca do wywieszania biało-czerwonej nie tylko 2 maja, ale również w dowolnym innym dniu. Spot zapraszający do akcji dostępny jest na profilu Niepodległa w serwisie Youtube oraz na antenach TV.

 

Więcej o akcji na https://niepodlegla.gov.pl

Załączniki