zaproszenie_nms_lato.png

Otwarcie sezonu letniego w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza od 9 maja na nowy, wakacyjny program wydarzeń w przestrzeni „Niepodległa. Miejsce Spotkań”. Goście warszawskich Łazienek Królewskich będą mogli uczestniczyć w spotkaniach tanecznych, spacerach, seansach filmowych i warsztatach. „Niepodległa. Miejsce spotkań” to kawiarnia w najbardziej reprezentacyjnym parku Warszawy. W budynku starej herbaciarni, w której powstało miejsce spotkań z logo „Niepodległa” organizowane są wydarzenia kulturalne nawiązujące do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” rozpoczyna nowy sezon 9 maja br.

- Od dzisiaj udostępniamy Warszawiakom i turystom odwiedzającym Łazienki Królewskie nowy program wakacyjny i mamy nadzieję, że każdy gość znajdzie u nas coś interesującego dla siebie – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Chcielibyśmy, aby dzięki zróżnicowanej i atrakcyjnej ofercie przestrzeń „Niepodległa. Miejsce Spotkań” stała się jednym z najbardziej rozrywkowych i inspirujących punktów w Łazienkach.

Zapisy i szczegółowe informacje o poszczególnych działaniach dostępne są zawsze na profilu „Niepodległa. Miejsce Spotkań” na Facebooku.

- Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a najbliższy weekend zaczynamy piątkowym pokazem filmu „Zew Morza” w ramach serii Retro Kino pod Chmurką. Kulminacją weekendu otwarcia nowego sezonu będzie sobotni koncert „Kapeli ze Wsi Warszawa” organizowany jako część serii Folkowe Inspiracje. – dodaje Jan Kowalski.

„Niepodległa. Miejsce Spotkań” będzie gospodarzem stałych serii wydarzeń tematycznych przez cały letni sezon.

„Warszawskie Spotkania Taneczne” organizowane w czwartki będą przyczynkiem do poznania i nauki tańców miejskich z lat dwudziestych XX wieku. Uczestnicy nauczą się tańców polskich: oberków, polek oraz tańców międzynarodowych: slow foxów, fokstrotów, tang czy walczyków.

W wybrane soboty „Niepodległa” będzie gościła „Retro Kino pod Chmurką”, które nawiąże do najlepszych tradycji kina międzywojennego. Pokazy filmów ubarwione będą muzyką „na żywo”. Naprzemiennie z kinem w „letnie” soboty organizowane będą również „Potańcówki na Dechach” z muzyką na żywo, a raz w miesiącu również koncerty znanych zespołów. Pierwszy koncert w sezonie 2019 w najbliższą sobotę, 10 maja, zagra „Kapela ze Wsi Warszawa” w ramach cyklu „Folkowe Inspiracje”.

Architektoniczne „Spacery Alejami Warszawy” umożliwią poznanie ciekawostek i tajemnic, które towarzyszą miastu nie tylko od 1918 roku. Comiesięczne wędrówki z historią w tle zaprowadzą odkrywców na najważniejsze aleje Warszawy.

„Akademia Niepodległej” to już dobrze znane, niedzielne rodzinne warsztaty kreatywne dla dzieci i rodziców. Podczas najbliższego spotkania będzie okazja do wysłuchania historii o historii filmu oraz własnoręcznego stworzenia animacji.

Dla najmłodszych gości przewidziane są poniedziałkowe Czytanki z Niepodległą – wieczory dla dzieci z bajkami, legendami i ciekawymi opowieściami oraz środowe „Zabawianki z Niepodległą” – warsztaty dla dzieci już od 1 roku życia.

Starsi miłośnicy rękodzieła artystycznego mogą skorzystać z warsztatów „Rękodzieło z Niepodległą”, które w każdy wtorek pokażą, jak stworzyć ciekawe prace w łatwy i prosty sposób.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na kurs tańca, spacery i Akademię Niepodległej obowiązują zapisy. Na facebookowym profilu „Niepodległa. Miejsce spotkań” można znaleźć aktualne informacje o wszystkich planowanych imprezach i wydarzeniach.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

 

Więcej informacji na stronie https://facebook.com/niepodlegla.miejsce oraz https://niepodlegla.gov.pl 

Kontakt dla mediów

Kamil Wnuk
Rzecznik Prasowy Biura Programu „Niepodległa”

kwnuk@niepodlegla.gov.pl
+48 22 18 22 610
+48 797 143 508

Załączniki